سه شنبه 27 آذر 1397
  
  
  

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

جشن 134 سالگی تاسیس اتاق تهران و دومین دوره اعطای تندیس و نشان امین الضرب در تالار وحدت برگزار شد/رونق اقتصادی در کارآفرینی و نوآوری

 

جشن 134 سالگی تاسیس اتاق تهران و دومین همایش ملی اعطای لوح، نشان و تندیس امین الضرب در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، احمد مسجدجامعی، رئیس شورای شهر تهران، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از کارآفرینان، بنیانگذاران و... بخش خصوصی حضور داشتند. اجرای این برنامه را نیز رضا رشیدپور، مجری برنامه های تلویزیونی برعهده داشت. رونمایی از تمبر امین الضرب نیز بخشی از برنامه این جشن را به خود اختصاص داد.

در ابتدای این جشن مجری برنامه از تاثیر فعالیت های حاج محمدحسن امین الضرب در تاریخ اقتصاد کشورمان، آوردن امکانات، اسباب پیشرفت به کشور توسط این مرد بزرگ و خانواده اش گفت و حضورشان را در تاریخ معاصر ایران ماندگار دانست. در ادامه فیلم کوتاهی از زندگینامه امین الضرب، موسس اتاق تهران برای حاضرین به نمایش گذاشته شد. جشن 134 سالگی تاسیس اتاق تهران با سخنرانی وزرا و مسئولان همراه بود و در پایان نیز برگزیدگان دومین دوره اعطای تندیس و نشان امین الضرب مشخص شدند.

 

برگزیدگان دومین دوره اعطای تندیس و نشان امین الضرب

مراسم اعطای جوایز با بیانیه هیات داوران و دعوت از مسئولان به روی صحنه برای اهدای جوایز به برگزیدگان آغاز شد. براساس این بیانیه بیش از 360 بنگاه بزرگ کشور طی مدت یک ماه در این فراخوان شرکت کردند. دبیرخانه همایش امین الضرب با پایش فرم های ارسال شده و امتیازبندی بنگاه ها از میان 420 بنگاه موردنظر 22 بنگاه با بالاترین امتیاز را انتخاب کرد. همزمان اتاق تهران با انتخاب 15 داور صاحب نام و کارشناس در حوزه اقتصادی اقدام به بررسی نهایی کارآفرینان کرد.

 

 

برگزیدگان نشان و لوح امین الضرب:

- علی اصغر حاجی بابا، بنیانگذار شوفاژ کار ایران و پارس متال

- علینقی خاموشی، پیشکسوت صنعت نساجی

- منصوره اتحادیه، استاد بازنشسته دانشگاه تهران، مترجم زندگینامه محمدحسن امین الضرب

- محمدعلی رجالی، بنیانگذار شرکت ظریف مصور

- محمدرضا رستمی، بنیانگذار شرکت مارال صنعت جاوید

- هاله حامدی فر، مدیرعامل شرکت دارویی سیناژن

- حسام آرمندهی، بنیانگذار کافه بازار و سایت دیوار

 

برگزیدگان تندیس امین الضرب

- ایوب پایداری، بنیانگذار کارخانه میهن

- مهدی فضلی، مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ

- محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران