ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

صادرات باید مهمترین اولویت باشد

احمد اکبری دانا مدیر بازرگانی شرکت برتون ایران اظهار کرد: نمایندگی شرکت برتون در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد. کار اصلی این نمایندگی واردات ماشین آلات مربوط به صنعت سنگ است.

وی ادامه داد: در حال حاضر و با افزایش نرخ ارز، صادرات محصولات صنعت سنگ افزایش پیدا کرده اما این مساله یک جنبه منفی هم دارد که با بالا رفتن قیمت ارز قیمت قطعات و لوازم مصرفی هم بالا می رود. حتی در برخی موارد، قیمت برخی لوازم که کاملا تولید داخل است و تقریبا هیچ ربطی به قیمت دلار ندارند هم بالا میرود و کار را برای صنعتگران سخت می کند.

وی تصریح کرد: اگر مشکلاتی که بر سر راه صادرات سنگ وجود دارد برطرف شود و صادرات سنگ اولویت اول بسیاری از تولیدی های ما باشد رشد اقتصادی بسیار خوبی را در مدتی کوتاه تجربه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین بحث ها در زمینه افزایش صادرات بالا بردن کیفیت سنگ های تولیدی است. استفاده از دستگاه های مدرن و مجهز و به روز تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن کیفیت سنگ های فراوری شده دارد.

وی تصریح کرد: حضور در نمایشگاه های بین المللی هم برای شناساندن محصول و برند کردن آن بسیار مفید است و هم برای دیدار و مذاکره با صنعتگران و تجار بین المللی. نمایشگاه های بین المللی بسترهای لازم برای صادرات محصولات را فراهم می کنند. در بسیاری از نمایشگاه های بین المللی تاجران و صنعتگران قراردادهای تجاری امضاء می کنند.

 

منبع: پرشین استون‌ورد