مجری طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: دپارتمان ملی تخصصی آموزش معدن در شهرستان نهبندان از ابتدای امسال، 65 نفر را برای ورود به فعالیت های معدنی آموزش داد.

 قاسم حسن زاده با بیان این مطلب گفت: این واحد، از ابتدای سال 1402 تاکنون، 510 نفر ساعت آموزش در زمینه اپراتور لودر، تعمیر سوخت رسانی موتورهای دیزلی، سرویس و نگهداری خودروهای سنگین راهسازی و اصول اولیه PLC ها و اتوماسیون صنعتی برگزار کرد.

وی ادامه داد: در این دپارتمان، آموزش‌های تعمیر و نگهداری ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین حوزه معادن، آموزش رانندگی ماشین های سنگین راهدای و معدنی و همچنین کارگاه‌های آموزشی ماشین آلات معدنی، هیدرولیک، تراش سنگ، برق صنعتی، الکترونیک و پنوماتیک برگزار می شود.

مجری طرح فاجد خاطرنشان کرد: دپارتمان ملی تخصصی آموزش معدن نهبندان، امکانات اقامتی و وجود ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین معادن و صنایع وابسته به معدن همچون برق صنعتی فراهم است و دوره های آموزشی به صورت رایگان توسط مربیان سازمان آموزش فنی حرفه ای برگزار می شود.

وی افزود: در این مرکز، ماشین آلات مورد نیاز برای آموزش شامل یک دستگاه بلدوزر، لودر و دریل واگن توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و همچنین یک دستگاه شبیه ساز دامپتراک توسط ایمیدرو تامین و مستقر شده است.

بنا به این گزارش، ایمیدرو دپارتمان ملی تخصصی آموزش معدن را با توجه به ظرفیت غنی معادن و تنوع مواد معدنی شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی و با هدف آموزش و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار، دانشجویان و فارغ التحصیلان و نیز آموزش نیروهای شاغل در معادن شهرستان نهبندان در دهه فجر 1401 راه اندازی کرد.

 

 

منبع : ایمیدرو

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست