رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای توسعه صنعت سنگ‌های تزئینی با تدوین پروژه آسیب شناسی توسط ایمیدرو انجام شده است، گفت: به منظور توسعه و تسریع در اجرای برنامه‌های این بخش، نشست‌های تخصصی در سطوح عالی وزارتخانه برگزار می‌شود.
جعفری در نشست در نشست پایش برنامه‌های توسعه حوزه سنگ‌های تزئینی افزود: در طرح جامع این صنعت سنگ‌های تزئینی وضعیت موجود، برنامه‌ها و آینده این بخش نیز دیده خواهد شد.
وی گفت: این مهم زمینه‌ی بروز رسانی و جمع آوری اطلاعات را فراهم خواهد کرد تا بتوانیم بهتر برای حوزه فوق، تصمیم گیری و تصمیم‌سازی کنیم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه به منظور پیشبرد اهداف این حوزه، بهتر است هماهنگی برنامه‌ها در سطح مقام‌های عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور مجموعه‌های همچون سازمان نظام مهندسی معدن و مدیرکل‌های وزارتخانه صورت پذیرد.
وی ضمن قدردانی از رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو در خصوص توجه ویژه به این بخش در معدن و پیشبرد اهداف طرح توسعه سنگ‌های تزئینی، گفت: ایمیدرو متعهد به توسعه این بخش است و طی روزهای آتی برنامه زمانبندی اجرای برنامه‌ها مشخص می‌شود.
در این نشست رئیس هیات عامل ایمیدرو، مجری طرح احیاء، فعال‌‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس را مسئول پیگیری امور مرتبط با برنامه‌های سنگ‌های تزئینی اعلام کرد.
در این جلسه ویدئو کنفرانسی،احمد شریفی دبیرکل انجمن سنگ ایران، محسن گلیجانی رئیس اداره سنگ‌های تزئینی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد آقاجانلو معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، خدایار کریم نژاد معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و رضا عظیمی؛ مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک حضور داشتند.

فهرست