مجری طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی ( فاجد) اعلام کرد: این سازمان، دوره آموزشی فعالیت در زنجیره صنعت سنگ ساختمانی را در آذربایجان غربی برگزار کرد.

قاسم حسن زاده با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو در راستای تحقق نقشه راه معدن و با هدف توسعه آموزش های مهارتی و تربیت پرسنل فنی مورد نیاز عملیات معدنی و در نتیجه، افزایش بهره وری، اشتغال و صادرات، ارائه راهکارهای لازم در زمینه اکتشاف، استخراج و فـرآوری سنگ های تزیینی و نما، دوره آموزشی فعالیت در صنعت سنگ ساختمانی را برگزار کرد.

وی ادامه داد: این دوره آموزشی با همکاری مرکز مدیریت مهارت آموزی دانشگاه ارومیه، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و خانه معدن استان آذربایجان غربی و همکاری کارگروه های تخصصی اکتشاف، استخراج و فرآوری در معادن استان آذربایجان غربی برگزار شد.

مجری  طرح فاجد با اشاره به اینکه دوره آموزش فعالیت در زنجیره صنعت سنگ ساختمانی با حضور 17 نفر از فعالان معدنی بومی و غیربومی در محل معدنی در شهرستان خوی برگزار شد، گفت: در این دوره آموزشی، راهکارهای بهبود مراحل زنجیره تولید سنگ ساختمانی شامل اکتشاف، استخراج (بهره برداری) و فرآوری ارائه شد.

وی افزود: همچنین در این دوره، روش های استخراج (به روش سیم برش الماسه)، سیستم تجهیزات و دستگاه های استخراجی، روش های فرآوری و نحوه استفاده از ماشین آلات، نیروی کار و نیز سرمایه گذاری در این حوزه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اهدای گواهی‌نامه مهارتی به شرکت کنندگان

حسن زاده خاطرنشان کرد: در پایان دوره آموزشی فعالیت در صنعت سنگ ساختمانی، مراسم اختتامیه ای با حضور مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، مجری طرح فاجد، رئیس دانشگاه ارومیه و رئیس خانه معدن ارومیه در آذربایجان غربی برگزار شد.

در این مراسم، گواهی‌نامه مهارتی صادر شده از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی به شرکت کنندگان دوره آموزشی اهدا شد.

برنامه دوره آموزشی سنگبری در کارخانه ها؛ مرداد 1402

مجری طرح فاجد اعلام کرد: دوره آموزشی سنگبری در کارخانه ها با حضور 20 نفر از ثبت نام کنندگان، اوایل مرداد به مدت یک ماه در استان آذربایجان غربی برگزار می شود.

 

 

منبع: ایمیدرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست