مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: زیرساخت‌های شهرک صنعتی سنگ خرمبید، به عنوان یکی از قطب‌های صنایع سنگ کشور تقویت می‌شود.

سید مصطفی هاشمی در جلسه‌ای با اعضای هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی خرمبید با بیان اینکه ظرفیت واگذاری در شهرک صنعتی سنگ خرمبید تکمیل شده است، از واگذاری زمین به متقاضیان در ناحیه صنعتی خرمبید خبرداد.

او گفت: با توجه به اینکه این ناحیه صنعتی در آستانه تکمیل است ضرورت دارد، کارشناسی برای توسعه ناحیه صنعتی و نیز ایجاد نواحی صنعتی جدید انجام شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در بخش معادن سنگ و نیز استقبال سرمایه گذاران بویژه در بخش ایجاد واحدهای سنگبری، ضرورت دارد نسبت به مکان یابی و ایجاد نواحی جدید اقدام شود.

هاشمی تصریح کرد: ناحیه صنعتی خرمبید دارای۵۰ هکتار مساحت است که تاکنون۲۴ قرارداد سرمایه گذاری در آن منعقد و در قالب این قرارداد، ۲۱ هکتارزمین واگذار شده است.

او در ادامه با اشاره به استقرار بیش از ۱۰۰واحد فراوری سنگ در شهرک صنعتی تخصصی سنگ خرمبید برحمایت از این واحدها تاکید کرد و گفت: تقویت برنامه‌ها و فعالیت خوشه وکنسرسیوم صادراتی سنگ از جمله اولویت‌های این شرکت است و موارد توسط مشاور انجام و در حال تکمیل است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: شهرک صنعتی تخصصی سنگ خرمبید نیز با مساحت ۱۴۸ هکتار دارای امکانات زیربنایی شامل آب و برق و تلفن و تصفیه خانه فاضلاب است و هم‌اکنون حدود ۲۱۰ قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقد شده که از این تعداد۱۲۴واحد با اشتغال ۱۵۰۰نفردرمرحله بهره برداری است.

هاشمی با تاکید بر توسعه و تکمیل همه زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی گفت: برنامه‌هایی در حوزه‌های فنی و عمرانی در حال انجام است تا صنعتگران بتوانند بهترین امکانات را دریافت کنند.

او با بیان اینکه طرح تقویت شبکه مخابرات با هدف افزایش خطوط تلفن ثابت نیز اجرایی می‌شود، گفت: با اجرای این طرح بستر مناسبی برای ارتقای وضعیت ارتباطی و مخابراتی شهرک فراهم می‌شود.

هاشمی همچنین با اشاره به نقش شرکت خدماتی شهرک صنعتی خرمبید در امور راهبری شهرک صنعتی گفت: این شهرک صنعتی متعلق به همه صنعتگران است و نقش دولت، نقشی نظارتی و حاکمیتی وحمایتی است و خود صنعتگران از طریق شرکت خدماتی اداره کننده امور شهرک و حفظ ونگهداری تاسیسات هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره اینکه واگذاری در شهرک صنعتی خرمبید و ناحیه صنعتی از طریق مزایده در سامانه تدارکات الکترونیک دولت انجام می‌شود، گفت: موارد مرتبط با مزایده ابتدای هر ماه در سامانه اعلام و صنعتگران و متقاضیان می توانند با اخذ مجوزها در این مزایده شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست