رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اصلاح و ثبت اطلاعات ماشین آلات معدنی در سامانه کاداستر، از ماه آینده اختصاص سوخت به این ماشین آلات منوط به بارگذاری و ثبت این اطلاعات است.

عبدالنبی سهولی اعلام کرد: براساس مصوبه‌های شورای عالی امنیت ملی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تخصیص شناسه یکتا به ماشین آلات معدنی و نحوه ثبت اطلاعات آنها در سامانه کادستر اصلاح شده و در دسترس بهره‌برداران معادن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بارگزاری اطلاعات در این سامانه توسط بهره‌برداران معدنی مبنای تایید میزان سوخت از سوی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر است.

سهولی عنوان کرد: اطلاعات ماشین آلات معدنی از جمله بیل میکانیکی، لودر، بولدوزر، کامیون، دریل و واگون فعال در استان بوشهر در سامانه کادستر اصلاح و ثبت شده و مبنای دریافت خدمت قرار می‌گیرد.

رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۲۴۵ فقره معدن با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۶۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان در این استان فعال است.

سهولی اضافه کرد: ظرفیت اسمی استخراج این معادن بیش از ۲۶ میلیون و ۲۸۱ هزار تن است و یکهزار و ۴۲۸ نفر را شاغل کرده است.

وی یادآور شد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان بوشهر در دامنه جنوبی زاگرس، بیشتر معادن آن را سنگ لاشه، آهک، شن و ماسه تشکیل می‌دهند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست