• استفاده از سنگ ساختمانی با توجه به الزامات درج شده در مقررات ملی ساختمان که حاصل دهه‌ها تجربه‌ی انباشته شده در کشور در بکارگیری بهینه و ایمن مصالح ساختمانی است موجب ایجاد زنجیره ارزش تولید سنگ از معدن تا محصول نهایی با اشتغال بیش از چهارصد هزار نفر شده است.
  • استفاده‌ی از هر کدام از مصالح ساختمانی در صورتی که به شکل بهینه و استاندارد انجام شود کاملا ایمن بوده و در صورت عدم رعایت مقررات و استاندارد‌های لازم، تفاوتی بین آجر، سنگ و شیشه در ایجاد خطر وجود ندارد.
  • استفاده از سنگ نما به عنوان یک سلیقه‌ی عمومی و همچنین دوام و هویت نهفته در آن که معرف ذخایر ارزشمند و غنی کشور در حوزه‌ی سنگ تزئینی است، موجب ایجاد زنجیره‌ی فوق‌الذکر شده و هرگونه ورود متولیان به سلیقه‌ی عمومی موجب ایجاد چالش، ذهنیت منفی و فاصله‌گرفتن از فضای کارشناسی و تخصصی خواهد شد.
  • احتمال تعارض منافع در صورت حضور متولیان اجرایی این حوزه در شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه‌ی طراحی و اجرای نما، موجب آسیب به وجهه‌ی آن نهاد در افکار عمومی و از دست رفتن بخشی از زحمات و تلاش‌های انجام شده خواهد بود که قطعا زیبنده کشور عزیزمان ایران نخواهد بود.
  •  استفاده از سنگ تزیینی، بستری ماندگار برای اجرای خلاقیت و هنر است و در سنت ایرانی و اسلامی کشور به کرات از این ابزار استفاده شده است، بر این اساس نه تنها تضادی در استفاده از سنگ تزئینی با فرهنگ غنی کشور وجود ندارد، بلکه نهایت همخوانی و هماهنگي را می‌توان به شکل ماندگار خلق و پایدار ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست