• مدیرعامل هلدینگ هپکو گفت: هپکو و صندوق بیمه فعالیتهای معدنی برای تولید ماشین آلات معدنی برنامه ای جدید تدوین کرده‌اند.

علی محمد رفیعی، با اشاره به فعال بودن تمامی خطوط شرکت از جمله گریدر و غلطک و … اظهار کرد: از دوره رکود نسبی تولید ماشین آلات در هپکو عبور کرده ایم و در طلیعه برنامه افزایش تولید قرار داریم. به سمت تولید هزار دستگاه در سال حرکت می کنیم و در فاز دوم نیز میزان تولیدات افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: به تدریج با حل مشکلات بازار با همکاری معاونت معدنی وزارت صمت، تقاضا برای تولید ماشین آلات بیشتر شده است و برنامه جدیدی نیز در قالب همکاری با صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی برای تولید بیش از ۳ هزار دستگاه انواع ماشین آلات معدنی تدوین شده است.

رفیعی در خصوص مشوق های در نظر گرفته شده برای فروش ماشین آلات تولیدی در هپکو بیان کرد: در این راستا و طی این برنامه، تسهیلات با کارمزد ۱۲ درصد، تقسیط چهار ساله و ۶ ماه تنفس در نظر گرفته شده و به زودی این قرارداد نهایی می شود، سفارشات این محصولات را خواهیم داشت و در سال آتی نیز تولید در فاز نخست آغاز می شود. امید است نقش خود را در فرآوری معادن و رونق معادن به عنوان یکی از منابع ارزی کشور ایفا کنیم.

وی با اشاره به فعالیت هپکو در حوزه خدمات پس از فروش و بازسازی ناوگان، افزود: هپکو در حوزه تامین قطعات و تعمیر ماشین آلات فعال است و این وظیفه را در کنار آموزش، در مرحله خدمات پس از فروش به انجام می رساند.

مدیرعامل شرکت هپکو تاکید کرد: واردات ماشین آلات معدنی، معلول یک سیاست غلط در گذشته است و اکثر معادن کوچک و متوسط به لحاظ اینکه از نظر مالی وضعیت مناسبی ندارند به سمت ماشین آلات دست دوم حرکت می کنند. اگر بتوانیم این طرح و برنامه تدوین شده با ایمیدرو و صندوق توسعه معادن را به مانند اواسط دهه ۸۰ اجرایی کنیم قطعا بازار داخل نیازی به ماشین آلات دست دوم نخواهد داشت و متقاضیان با ۲۰ درصد پیش پرداخت می توانند ماشین نو در اختیار داشته باشند و ضمن افزایش تولید، می توانند ظرف چهار سال به صورت اقساط هزینه ماشین را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه امید است با این حرکت، به تدریج حساسیت خرید ماشین آلات دست دوم و کهنه در کشور از بین برود، گفت: امید است که وزارت صمت روش یارانه دادن به خرید ماشین آلات معدنی را ادامه دهد، سازمان برنامه و بودجه بر پرداخت یارانه و سوبسید در این بخش و رونق تولیدات داخلی بسیار تاکید دارد و این نگاه، حل مسئله واردات ماشین آلات دست دوم در آینده را نوید می دهد.

رفیعی با بیان اینکه هر محصولی که بازار نیاز داشته باشد قطعا هپکو برای پاسخ به آن خود را تجهیز کرده است، گفت: تولید برخی ماشین آلات به دلیل تقاضای کم صرفه اقتصادی ندارد، بر این اساس تواقفی با وزارت صمت صورت گرفته است که اگر برای محصولاتی، ماشین آلات کارکرده نیاز باشد، شرکت هپکو به شکل کارشناسی شده این محصولات را خریداری و وارد کند و به شکل کارشناسی در اختیار معادن قرار دهد.

وی افزود: این اتفاق و توافق باعث می شود که قیمت مناسبی برای خرید محصول وجود داشته باشد، خدمات پس از فروش ارائه می شود و در کنار آن آشفتگی بازار از بین می رود. در بازار آشفته قطعا پولشویی، رفع تعهد ارزی و مشکلات گمرکی و سوءاستفاده های احتمالی و تغییر سال ساخت ماشین آلات و … وجود خواهد داشت و قطعا ورود هپکو به این عرصه این مشکلات و تخلفات را مانع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست