معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اطلاعات ثبت شده از معادن کشور نیاز به شفاف‌سازی و به‌روزرسانی دارد.

رضا محتشمی‌پور در دیدار با فعالین معدن و صنایع معدنی استان زنجان اظهار کرد: با شفافیت اطلاعات در ثبت ماشین‌آلات، فروش و استخراج مواد معدنی، بارنامه‌ها، اصلاح عیار پروانه، اخذ پروانه بهره‌برداری و … بخش اعظمی از مشکلات معادن در خصوص حقوق دولتی و تخصیص سوخت مرتفع خواهد شد.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در خصوص تخصیص سوخت از سوی وزارت نفت باید اطلاعات ماشین آلات به طور کامل در سامانه کاداستر درج شود تا بتوان از وزارت نفت برای تخصیص سوخت اقدام کرد.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در خصوص کف عرضه سهمیه صنایع عضو انجمن‌ها عنوان کرد: کف عرضه با مداخله انجمن قابل اصلاح است و برای همه گروه‌های کالایی انجمن مربوطه می‌تواند سهمیه را برای اعضای خود جایگزین کند.

در این جلسه مهدی حمیدی سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد نحوه محاسبه حقوق دولتی معادن گفت: ملاک تعیین حقوق دولتی ثبت ماشین‌آلات در سامانه است.

وی افزود: محاسبه حقوق دولتی به صورت الکترونیکی شده است و از پایان دی ماه استعلام‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

حمیدی ادامه داد: امسال برخلاف سال‌های گذشته تخفیف حقوق دولتی نخواهیم داشت و با شفافیت اطلاعات در ثبت ماشین آلات، فروش و استخراج مواد معدنی این امر دقیق‌تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست