رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان گفت: مرکز اصلی ارائه آموزش‌های مهارتی و تولید مصنوعات سنگی و جواهرات کشور در قروه راه‌اندازی می‌شود.

جهانشیر امینی از راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت سنگ و جواهر توسط دانشگاه آزاد در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این مجوز در دهمین شورای تخصصی مدارس عالی مهارت صادر و گامی بزرگ برای ایجاد اشتغالزایی و جلوگیری از خام‌فروشی محصول معادن در کردستان است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی این مدرسه ایجاد شده است، گفت: پس از بازدید میدانی مدیران معاونت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما از شهرستان قروه و برگزاری جلسات با مسئولان این شهر، راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت سنگ و جواهر به‌منظور آموزش تولید محصولات تزیینی سنگ و جواهر در قروه در در دستور کار قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه این مدرسه به عنوان مرکز اصلی برای ارائه آموزش‌های مهارتی و تولید مصنوعات سنگی و جواهرات در کشور انتخاب شده است، تصریح کرد: جلب حمایت سازمان‌هایی همانند بنیاد برکت، کمیته امداد، وزارت صمت و وزارت کار و … نیز در دستور کار این مرکز قرار گرفته و انتظار می‌رود که در این راستا همکاری‌های لازم را داشته باشند.

امینی با یادآوری اینکه حوزه معدن مهم‌ترین ظرفیت قروه استان کردستان محسوب شده و برندسازی اقلام صادراتی آن ضروری است، اذعان کرد: به جز معادن طلا؛ پوکه و مرمر، معادن کریستال و چینی نیز در این شهرستان وجود داشته و سالانه حدود 250هزار تُن به‌صورت خام‌فروشی فقط در بخش مرمر و مرمریت از قروه خارج می‌شود.

امینی اظهار کرد: در صورت فرآوری سنگ مرمر و تولید محصولات مورد نیاز بازار کار، مسیر توسعه و خلق ارزش و ثروت استان کردستان – شهرستان قروه را هموار کرده و مبنای اشتغال حداکثری را با سرمایه کم برای نیروهای جوان فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست