وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدات معادن نیاز به انواع ماشین آلات و ملزوماتی دارد که خوشحالم اعلام کنم رشد ۱۰۰ درصدی را در تولید آنها طی ۶ ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشتیم.

سیدرضا فاطمی امین در آیین کلنگ‌زنی مجتمع صنعتی تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین در شهرستان کرمان با ۱۸۰ میلیون یورو سرمایه گذاری افزود: ۱.۴ میلیارد تن عملیات معدنی در کشور طی یک سال گذشته انجام دادیم که این آمار رو به رشد است؛ ضمن اینکه ۶۷۰ میلیون تن خاکبرداری معدنی طی زمان یاد شده داشتیم.

وی اظهار داشت: اجرای این پروژه در کرمان در راستای توازن سرمایه گذاری اهمیت ویژه ای دارد و جدا از اشتغالی که ایجاد می کند در تکمیل زنجیره معدن نیز اهمیت ویژه ای دارد که سرمایه گذاران این پروژه ما را مطمئن کردند بموقع اجرا می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کشور طرح های سرمایه گذاری نیمه‌تمام کم نداریم زیرا افرادی جواز می گیرند که به امید تامین مالی از بانک پیش بروند اما تامین مالی به مشکل می خورد و آن طرح متوقف می ماند.

وی با بیان اینکه این طرح بزرگ در کرمان سه ویژگی دارد افزود: اول اینکه تداوم و فعالیت پروژه را تضمین می کند زیرا شرکت هایی سهامدار این طرح هستند که منابع مالی خوبی دارند و این پروژه وابسته به منابع بانکی نیست.

فاطمی امین ادامه داد: نکته دیگر اینکه یکی از شرکت های تخصصی لاستیک سازی کشور به نام بارز در بین سهامداران طرح تولید تایرهای معدنی است و صنعت لاستیک ما تخصصی، بالنده و بلوغ یافته است به نحوی که حتا وارد ماشین سازی شده است.

وی یادآور شد: بخش قابل توجهی از بازار مجتمع صنعتی تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین در اختیار سهامداران این شرکت قرار دارد و فقط یک سهامدار بیش از یکهزار خودرو فوق سنگین معدنی دارد که می‌تواند تولیدات این مجتمع را مصرف کند؛ ضمن آنکه این پروژه تامین مالی فنی و بازار تضمین شده‌ای دارد.

فاطمی امین گفت: این پروژه به صورت متوسط در مراحل احداث ۴۰۰ شغل ایجاد می‌کند و پس از تکمیل ۸۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت که آماری قابل توجه است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست