مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: چهار هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن این استان در سال جاری وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۶ درصد رشد داشته است.

علی جودکی افزود: ۱۵ پروانه بهره‌برداری با ذخیره قطعی پنج میلیون و ۴۵۷ هزار تن و ۳۷۲ هزار تن ظرفیت استخراج امسال در استان مرکزی صادر شد.

وی ادامه داد: ۲۱۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که در این فرآیند بیش از ۱۱۲ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه چهار پروانه اکتشاف و پنج گواهی کشف نیز امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، اظهار کرد: بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت گسترده این سازمان در دستور کار قرار دارد.

جودکی بیان کرد: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۸ فقره است و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات، ساوه و زرندیه مستقر هستند.

۶۲۴ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۸ میلیون ۱۹ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۵۱۱ هزار تن با میزان سرمایه‌گذاری هشت هزار و ۵۹ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۸۶۱ نفر نیز در این بخش اشتغال دارند.

از این تعداد معدن دارای پروانه استان مرکزی ۴۰۸‌ معدن فعال و ۲۱۱ معدن غیرفعال است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست