در واکنش به اظهارات وزیر صمت درخصوص راه‌اندازی شهرک سنگ‌های تزیینی در خوی با مشارکت ایدرو و بخش خصوصی اعلام کرد راه‌اندازی چنین پروژه‌ای در خوی غیراقتصادی و به دور از نگاه کارشناسی است. او می‌گوید در خصوص راه‌اندازی شهرک سنگ‌های تزیینی هیچ مشورتی با انجمن سنگ ایران و کارشناسان این صنعت صورت نگرفته است. شریفی ادامه داد: این تصمیمی است که پس از حضور وزیر صمت در آن منطقه مطرح شده و احداث چنین پروژه‌ای غیر اقتصادی و غیرکارشناسی خواهد بود.
او با بیان اینکه طبق بررسی‌هایی که داشتیم به بخش خصوصی توصیه کردیم که احداث شهرک‌های سنگ تزیینی در شهرستان خوی غیر کارشناسی است، گفت: راه‌اندازی شهرک‌ سنگ‌های تزیینی باید در مناطقی باشد که قطب سنگ تزیینی
است و باید پیش از راه‌اندازی درباره بازار تولید مصرف آن تحقیق شود.
دبیر انجمن سنگ ایران گفت: با توجه به ظرفیت ٢٠٠ میلیون متر مربعی در بخش فرآوری و تولید حداکثر ٨٠ میلیون متر مربع در سال مشکل اصلی فرآوری بازار و صادرات سنگ است.
او ادامه داد: در حال حاضر با توجه به رکود اقتصادی حداکثر نیاز بازار داخلی ٧٠ میلیون متر مربع و حدود ١٠ میلیون متر مربع هم صادرات سنگ فرآوری شده داریم. شریفی افزود: با توجه به اینکه بیش از ٦٠ درصد ظرفیت واحدهای فرآوری بلا استفاده است، احداث هر گونه واحد فرآوری جدید لطمه به واحدهای موجود است.
او ادامه داد: برای حل مشکلات واحدهای فرآوری موجود لازم است با کمک وزارت صمت، بازسازی خطوط فرسوده و نوسازی و تکمیل ماشین آلات خط فراوری، تامین نقدینگی در گردش واحدهای فرآوری، آموزش و ارتقای کیفی تولیدات، حمایت جدی از این بخش در جهت توسعه صادرات در بازارهای هدف و ایجاد انبار و نمایشگاه دائمی در بازارهای هدف و کنسرسیوم‌های قوی صادراتی اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست