با درود، 

فستیوال ملی طراحی سنگ ایران با افتخار  به اطلاع مى رساند با حمایت ارزشمند طراحان و هنرمندان عزیز، تعداد ۴۸۰ طرح تا پایان زمان اعلام شده براى ارسال آثار به ثبت رسيده است.

با توجه به تقاضای بیشمار طراحان و هنرمندان، شورای انتخاب آثار  پس از چند ساعت بحث و تبادل نظر، تصمیم به تمدید زمان ارسال آثار تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ گرفته و موفق به  تصویب آن در شورای سیاست گذاری  فستیوال گردید.

به نام آفریننده زیبایی ها

فستیوال ملی طراحی سنگ ایران

«ساخته های سنگی کوچک مقیاس»

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

کمیسیون هنر و معماری انجمن سنگ ایران با همکاری کنسرسیوم استون ملودی، با هدف حمایت از ایده‌های خلاق و نوآورانه معماران، طراحان و هنرمندان کشور عزیزمان ایران که از کشورهای بسیار غنی جهان به لحاظ منابع طبیعی سنگ به شمار می‌رود و ارزش آفرینی خلاقیت-محور از طریق توسعه و ترویج مقوله طراحی سنگ در بین صنعتگران و فعالان این حوزه، «فستیوال ملی طراحی سنگ ایران» را با موضوع «ساخته های سنگی کوچک مقیاس» و با شعار محوری «ایده، طراحی، اجرا» برگزار می‌کند.
در این فستیوال، که از بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تا تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، معماران، طراحان و هنرمندان خلاق کشور، طرح‌ها و ایده‌های خود را در مرحله اول تا تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ بصورت فایل تصویری در قالب اتود دستی یا عکس از مدل یا ماکت یا فایل سه‌بعدی سازی شده، از طریق وبسایت فستیوال به دبیرخانه آن ارسال نموده و پس از انتخاب آثار برگزیده، در مرحله دوم، ساخت آثار با تامین سنگ‌های مورد نظر آثار از معادن سنگ کشور از سوی دبیرخانه فستیوال، توسط صاحبان طرح‌ها آغاز شده و توسط هیئت داوران فستیوال مورد داوری قرار گرفته و در نهایت در تیرماه ۱۴۰۰ علاوه بر انتشار در کتاب فستیوال، در قالب «نمایشگاه فستیوال ملی سنگ ایران» به نمایش عموم گذاشته خواهند شد. همچنین در قالب چند نمایشگاه بین المللی در سال ۲۰۲۱ میلادی، گزیده ای از این آثار در دو کشور ایتالیا و اسپانیا نیز ارائه خواهند شد.

ارسال آثار

  • (نام سرگروه به عنوان نام اول درج شود)
  • (نام سرگروه به عنوان نام اول درج شود)
  • انواع فایل های مجاز : pdf, jpg, png, zip.
    ارسال اثر صرفا در یک صفحه 50 در 70 سانتی متری افقی با فرمت jpg و کیفیت 300dpi و حداکثر در 5 مگابایت
    عنوان و توضیح اثر حتما باید به فارسی در داخل صفحه بارگذاری شده نوشته شده باشد.
    هیچ گونه نام و اثری از صاحب یا صاحبان آثار در شیت های ارسالی نباید وجود داشته باشد.
  • نکته‌های مهم :

شرکت در مسابقه بصورت فردی یا گروهی امکان پذیر است و هر فرد یا گروه مجاز به ارسال حداکثر سه طرح می باشد. آثار این فستیوال بر اساس خلاقیت و ایده و نیز مطلوبیت کلی اثر مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت. آثار ارائه شده در این فستیوال می توانند شامل هرنوع ساخته سنگی کوچک مقیاس باشند و امکان استفاده از سایر مواد به شرطی که سنگ، ماده غالب در پیکره طرح ها باشد، مجاز است. مطابق ضوابط فستیوال، منظور از اثرکوچک مقیاس سنگی، اثری است که مجموع طول+عرض+ارتفاع آن بیش از ۱۰۰ سانتی متر نباشد. مسئولیت مالکیت معنوی ایده ها برعهده ارسال کننده اثر می باشد و در صورت احراز هرگونه نقض قوانین کپی رایت و تکرار مستقیم، عواقب این اقدام بر عهده ارسال کننده اثر بوده و دبیرخانه فستیوال حق هرگونه پیگیری حقوقی در این زمینه را دارا می باشد. انجمن سنگ ایران امکان هرنوع بهره برداری از جمله ارائه و نمایش این آثار در نمایشگاه های داخلی و خارجی و انتشار آن ها در کتاب فستیوال را دارا خواهد بود. همچنین در صورت ایجاد منافع مادی برای این آثار در قالب درخواست خرید آثار در داخل یا خارج از کشور، این موضوع با هماهنگی صاحب اثر و در قالب یک قرارداد پیگیری خواهد شد. گزیده ای از آثار این فستیوال علاوه بر نمایشگاه های داخلی، در نمایشگاه های تخصصی در دو کشور ایتالیا و اسپانیا به نمایش گذاشته خواهند شد و برای آثار ارائه شده در این نمایشگاه ها، گواهی بین المللی شرکت در این نمایشگاه ها به صاحبان آثار ارائه خواهد شد. ثبت نام و ارسال آثار از طریق پایگاه اینترنتی فستیوال به آدرس https://stoneassociation.ir/StoneDesignFestival صورت خواهد گرفت. برای شرکت در مسابقه طرح و ایده مورد نظر باید در نماهای مختلف (حداقل سه نمای اصلی به همراه دو نمای پرسپکتیوی) درقالب اتود دستی قابل درک یا عکس مدل یا نمونه ساخته شده از طرح و یا تصاویر سه بعدی سازی شده رایانه ای با ابعاد و تناسب دقیق در یک صفحه افقی به ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر با فرمت jpg و با کیفیت ۳۰۰dpi و حداکثر با حجم ۵ مگابایت صفحه بندی شده و به همراه عنوان و توضیح مختصر اثر در حداکثر ۱۰۰ کلمه فارسی، در پایگاه اینترنتی فستیوال بارگذاری شوند (فرمت ارسال آثار). هرگونه درج نام از صاحب یا صاحبان طرح یا تیم طراحی در صفحه ارسالی، باعث حذف آن از چرخه داوری خواهد شد. در داوری آثار علاوه بر فایل تصویری ارسالی، عنوان اثر و توضیح مختصر طرح نیز به دقت توسط داوران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

فهرست