شکوری: تولیدکنندگان داخلی به جای تقابل، اعلام کنند سالانه چند دستگاه ماشین آلات معدنی تولید می‌کنند؟

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی خطوط  جلسه بررسی و هم اندیشی برای رفع مشکلات واردات ماشین آلات معدنی به ریاست عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و با حضور معدنداران، تولید کنندگان داخلی ماشین آلات معدنی و نماینده دولت و وزارت صمت در کمیسیون صنایع  برگزار شد که در آن، هر کدام از حاضران با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه و انتقاد نسبت به قانون موجود در رابطه واردات ماشین آلات نقطه نظرات خود را بیان کردند.

بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و رئیس انجمن سنگ و مس ایران به عنوان معدندار  وارد بحث شد و پرسید: آیا بیل 200 کوماتسو با محصول داخلی قابل مقایسه است؟
امین زاده، تولید کننده ماشین‌های داخلی جواب داد: باید بررسی شود!
معدندار گفت: این دام تراکتی که شما  10 میلیارد و 800 میلیون تومان فاکتور کرده‌اید در چین مشابه آن محصول با قیمت یوان بازار آزاد 5 میلیارد تومان است  و هر دوی آنها نو هستند.

شکوری گفت: به جای تقابل، اعداد را به ما اعلام کنید و بگویید به عنوان تولید کننده داخلی سالانه چند دستگاه ماشین آلات معدنی تولید می‌کنید؟

 تولید کننده ماشین‌های داخلی پاسخ داد: لودرهایی که در کارخانه ما تولید می‌شوند، 44 درصد عمق ساخت دارند، یعنی 44 درصد آن در داخل تولید می‌شود.

متن کامل گزارش را از لینک زیر دنبال کنید:

https://khootoot.ir/00097m

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست