• بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران و رئیس انجمن سنگ ایران: وقتی در ایران زندگی میکنیم باید یاد بگیریم که با همه کم و کاستی‌ها بسازیم و همه مشکلات را خودمان از جلوی پای‌مان برداریم. در حال حاضر، صادرات و مراودات پولی و بانکی به علت تحریم‌ها با دیگر کشورهای دنیا مختل است.
    برای همین صادرکنندگان مواد معدنی به ناچار برای رد و بدل کردن پول از طریق کشورهای ثالث اقدام می‌کنند که به این ترتیب هزینه تمام شده محصول‌مان در بازار صادراتی بیشتر می‌شود.
  • در کنار این همه دردسر خارجی، باید تحریم‌های داخلی را هم دور بزنیم که یکی از آنها محدودیت‌ و کاهش سرعت اینترنت و شبکه‌های مجازی است که راه ارتباطی ما با دنیا هستند.
    به نظر می‌رسد، اگر می‌خواهیم در کشور اتفاقی رخ دهد، برای مثال طبق برنامه هفتم توسعه که برای رشد اقتصادی در کشور جهت‌گیری و در حوزه‌های گوناگون ۸درصد و برای معدن ۱۳درصد در نظر گرفته شده، اگر قرار است تا محقق شود، طبیعی است که باید اینترنت پرسرعت و امکان ایجاد ارتباط با دنیا برقرار و فیلترها برداشته شود.
  • نیت واقعی چیست؟ هنوز بسیاری از مناطق کشور تحت پوشش شبکه موبایلی نیست و تلفن همراه آنتن نمی‌دهد. این نکته درباره معادن اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا ذخایر معدنی در نقاط دور افتاده قرار دارند که در آنجا هیچ راه ارتباطی جز موبایل وجود ندارد. اگر نیت کشور برای هوشمندسازی جدی و قرار است به زودی از نوآوری های جدید استفاده شود قبل از هرچیز سروسامانی به وضعیت اینترنت بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست