معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه خام فروشی ارزش افزوده معادن ایلام را پایین آورده است ؛ خواستار تکمیل زنجیره ارزش افزوده در بحث معادن استان شد.

شهریار عباسی روز شنبه در نشست شورای معادن استان اظهار داشت: خام فروشی مواد معدنی آسیب جدی به استان می زند زیرا این مواد با ارزش با قیمت بسیار ناچیز فروش می رود.

وی افزود: باید برای جذب سرمایه گذار در این حوزه تلاش کنیم و امیدواریم شرکت های خصولتی و هلدینگ های کشور در این زمینه فعالیت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: بیشترین سود بعد از چرخه برداشت است و با توجه به وجود معادن بیتونین، آهک، شن و ماسه، سیلیس و … در استان که برخی از آنها دارای بالاترین کیفیت در کشور و جهان هستند؛ فرآوری آنها در دستور کار قرار بگیرد.

عباسی به احیا واحدهای معدنی و فعالسازی آنها در استان تاکید داشت و از مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی کشور خواست توجه ویژه ای به این حوزه در بحث سرمایه گذاری داشته باشد.

یک هزار و ۹۷۸ نفر هم اکنون در حوزه‌های مرتبط با صنایع معدنی این استان اشتغال بکار دارند.

۱۶ ماده معدنی که بیشتر تنوعی از مصالح ساختمانی چون بیتومین، سنگ گچ، سنگ آهک، کلسیت، سیلیس، شن، ماسه، لاشه و مالون، آلوویوم آهکی، شیل و مارن، مرمریت و سلستین تاکنون در این استان شناسایی شده است.

ظرفیت اسمی تولید معادن استان ۱۰ میلیون تن در سال و میزان ذخائر معادن ایلام بر اساس آخرین برآوردها بالغ بر یک میلیارد تن تعیین شده است.

۱۴۳ پروانه بهره برداری معادن در استان ایلام وجود داشته و ۱۰ پروانه اکتشاف در سال گذشته صادر شده است.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست