🔴 مشکل جدی اقتصاد ایران
” فقدان مدیریت” است.

📌به گزارش نویاب، بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران و رئیس انجمن سنگ ایران، در کنگره علمی «بررسی علل ،آثار و راهکارهای مهار تورم در اقتصاد ایران»، مشکل جدی اقتصاد ایران را وجود مشکل مدیریتی عنوان و اظهار کرد: همان‌ گونه که آکادمی‌های فوتبال، فوتبالیست تربیت می‌کنند و به تیم‌ها تحویل می‌دهند، معتقدم نیاز به آکادمی های مدیریتی داریم تا مدیر تربیت کرده و در اختیار دولت و بنگاه‌های بخش خصوصی قرار دهد تا سیستم را به صورت کارا اداره کنند.

📌رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران درباره وسعت بازار خاورمیانه افزود: یک بازار مصرف بسیار بزرگ داریم که هشت درصد از جمعیت دنیا و ۱۲ درصد از اقتصاد دنیا اطراف کشور ما قرار گرفته که از قضا بخش زیادی از آنها درگیر جنگ و مشکلات دیگر هستند و بازار خوبی برای تولید و صادرات انواع محصولات است اما مشکل ما، نبود مدیریت درست در کشور است که بتواند از دل منابع و ذخایر فراوانِ موجود در کشور، توسعه را بیرون بیاورد.

📌وی ادامه داد: در کشور ما استنباط غلطی از علت تورم در بین سیاستگذاران وجود دارد و با وجود استنباط غلط، نتیجه‌گیری‌ها هم غلط است و این سبب شده که تاکنون نتوانیم این مشکل را حل کنیم.

📌شکوری با بیان اینکه سیاستگذاری‌هایی که در حوزه مهار تورم وجود دارد، بیشتر سرکوب قیمت‌ها است، اضافه کرد: ریشه تورم به دلیل کسری بودجه در کشور است؛ هزینه‌های دولت نسبت به درآمدهای آن بسیار بالا است و این هزینه‌ها باید کاهش پیدا کند تا کسری بودجه امکان جبران پیدا کند.

📌وی اظهار کرد: این کسری بودجه باعث فشار روی بانک مرکزی و در نهایت باعث چاپ پول شده؛ به همین دلیل، نقدیندگی در کشور زیاد می‌شود اما به تناسب این رشد نقدینگی، رشد اقتصادی وجود ندارد.

🔚مشروح خبر را در نویاب بخوانید:

مشکل جدی اقتصاد ایران «فقدان مدیریت» است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست