معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت گفت: در حال حاضر هیچ معدن‌دار و واردکننده‌ای مشکلی برای واردات ماشین‌آلات معدنی حتی مستعمل ندارد در واقع ما امکان واردات ماشین‌آلات مستعمل تا ۵ سال عمر را نیز برای بازرگانان فراهم کردیم.

سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت ماشین‌آلات موردنیاز معادن، گفت: از آنجاکه معاونت صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات به همه حوزه‌ها و صنایع، خدمات ارائه می‌کند در نخستین اقدام با برگزاری جلسات مختلف با فعالان حوزه معدن نیازمندی‌ها و کمبودهای این صنعت احصا شد به طور مثال مطالعات ما نشان می‌دهد ما حدود 15 هزار ماشین‌آلات فرسوده با 20 سال عمر داریم. یعنی به مدت 10 سال به جای اینکه سالانه 5 هزار ماشین آلات از محل تولید و واردات تامین شود، 1000 تا 1500 دستگاه تامین و واردات شده، و برخی شرکت‌‎ها مانند هپکو دچار مشکل بودند و چه بسا جلوی واردات نیز گرفته شده بود.

معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت با بیان اینکه برای رفع این مشکل با 24 شرکت تولیدی ایرانی مذاکره کردیم، ادامه داد: خوشبختانه طی این مدت ما حدود 110 درصد افزایش تولید داشتیم و تولید امسال تاکنون به حدود 2560 دستگاه رسید اما این تعداد نیز کافی نیست و باید همزمان از ظرفیت واردات نیز استفاده شود که این موضوع را نیز تسهیل کردیم و تاکنون 2000 ثبت سفارش انجام شده است.

وی افزود: هرچند مجموع تولید و واردات در سال جاری به بیش از 4500 دستگاه رسیده است اما برای رفع کمبود این حوزه باید 3 سال به صورت متوالی این اقدامات ادامه داشته باشد.

منبع: خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست