دکتر شکوری، رئیس انجمن سنگ ایران مطرح کرد: هوشمندسازی معدن، مساله مرگ و زندگی است.

📌در حاشیه دومین همایش معدن‌‌کاری دیجیتال، میزگرد تخصصی «هوشمندسازی در معدن و صنایع معدنی از دیدگاه مدیران شرکت‌های بزرگ؛ چالش‌ها، فرصت‌ها و دستاوردها» برگزار شد.
دکتر بهرام شکوری، رئیس انجمن سنگ ایران در این پنل نکاتی را به حضار یادآور شد که اغلب انتقادی بود. انتقاد دکتر شکوری به ساختار سیاستگذاری معدن به این دلیل بود که روند جهانی با شتاب در حال پیش رفتن است و فناوری‌‌‌های نسل۴ در حال جذب در معادن جهان هستند. اما در ایران هنوز هم امکان استفاده از فناوری‌‌‌های نسل دوم معدن‌کاری مهیا نیست.

📌از نظر وی این وضعیت خطرناک است و آینده اقتصاد معدن در ایران را تهدید می‌کند.
دکتر شکوری با اشاره به اثر فناوری بر قیمت تمام‌‌‌شده محصولات معدنی گفت: معدن‌کاری مدرن و هوشمند قیمت تمام‌شده محصول را به شکل قابل‌توجهی کاهش خواهد داد و مزیت رقابتی را برای ارائه محصول در بازارهای جهان به صدا درخواهد آورد. تولید سبز در کنار این وضعیت، شرایط خاصی را به بخش معدن تحمیل کرده است. همه روندها حاکی از اهمیت روزافزون اقتصاد سبز و رشد اخذ مالیات کربن از محصولات آلاینده و مواد معدنی است و در این راستا، اگر جهت‌‌‌گیری هوشمندانه‌‌‌ای در قبال چنین روندهایی نداشته باشیم، فرصت‌‌‌های کشور در بخش معدن از دست خواهد رفت. جریان جهانی اخذ مالیات از کربن روندی است که هر روز در حال گسترش است و دامنه آن پیوسته بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست