رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به وجود ۴۱ معدن غیر فعال در این استان، از واگذاری معادن در قالب مزایده عمومی خبر داد.

بهمن جعفری یکی از ظرفیت‌های لرستان را مواد معدنی عنوان کرد و اظهار داشت: تا کنون نیز نزدیک به ۱۸ نوع ماده معدنی در استان شناسایی شده است.

وی، عنوان کرد: دو مورد از این مواد معدنی فلزی است و مابقی نیز کانی‌های غیر فلزی هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به وجود ۶۸ معدن سنگ تزئینی در استان، بیان داشت: ۱۸ نوع ماده معدنی در استان در قالب ۲۰۴ معدن شناسایی و کشف شده‌اند.

جعفری، افزود: در مجموع ۱۲۳ معدن فعال در استان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه همچنین ۴۱ معدن غیر فعال در استان وجود دارد، افزود: در راستای بازسازی و نوسازی واحدها و کارخانه‌های سنگ بری، تسهیلات لازم پرداخت می‌شود.

پرداخت وام به واحدهای سنگ‌بری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، ادامه داد: همچنین در این راستا از ظرفیت صندوق بیمه فعالیت‌های برای خرید ماشین آلات داخلی و همچنین در قالب طرح بازسازی و نوسازی از ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: همه مجوزهای واحدهای معدنی و صنعتی در استان تلاش شده که در کوتاه‌ترین زمان صادر شوند.

وی با اشاره به هویت بخشی تعداد زیادی از معادن در استان، عنوان کرد: ساماندهی حقوق دولتی معادن در استان یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بوده، در سال گذشته ۵.۲ میلیارد تومان وصول حقوق دولتی در این رابطه داشتیم و در ۱۰ ماهه سال جاری نیز بالغ بر ۳۹ میلیارد تومان وصول حقوق دولتی از معادن داشته‌ایم.

واگذاری معادن در قالب مزایده عمومی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در راستای شفافیت واگذاری معادن در سال جاری دو بار مزایده عمومی برگزار کردیم و ماه آتی نیز یک مزایده دیگر برگزار خواهیم کرد، افزود: یکی از برنامه‌های در دستور کار بحث استفاده از پهپادها در راستای نقشه برداری معادنی بوده که خارج از محدوده‌ها فعالیت دارند، است.

جعفری با تاکید بر اینکه در راستای میزان استخراج از معادن در برخی مواقع تخلفاتی صورت می‌گیرد که نحوه رسیدگی به این استخراج‌ها سخت است، بیان داشت: وزارت صمت در کل کشور این تصمیم را گرفت که از پهبادها در رابطه با نقشه برداری از معادن استفاده شود.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست