رئیس سازمان صمت لرستان از پایش ۱۴۰ معدن فعال در استان خبر داد. بهمن جعفری با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در راستای پیگیری جهت پایش معادن لرستان، اظهار کرد: این جلسه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و سازمان نظام مهندسی معدن استان برگزار شد.

وی ادامه داد: در سال جاری توسط وزارت صمت در سراسر کشور یک مأموریت به سازمان نظام مهندسی معدن واگذار شده و آن هم پیگیری جهت پایش معادن است. جعفری افزود: سازمان نظام مهندسی از توان علمی و تخصصی خوبی برخوردار است و همیشه در نظام بخشیدن به فعالیت‌های معدنی و صیانت از مواد معدنی و استخراج آن‌ها به عنوان یک بازوی اجرایی از آن استفاده می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: بحث نظارت بر معادن و صیانت از مواد معدنی از طریق تصویربرداری‌های هوایی با استفاده از پهباد توسط سازمان نظام مهندسی معدن لرستان انجام خواهد شد. وی افزود: با این کار از فعالیت‌های خارج از محدوده‌ها جلوگیری می‌شود و هم شفافیتی در بحث میزان استخراج معادن برای برآورد حقوق دولتی و سایر موارد به وجود می‌آید.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: مناقصه این طرح پایشی توسط نظام مهندسی معادن استان در دست اقدام است. وی اضافه کرد: همچنین در راستای رفع مسائل و مشکلات استان، توسعه زیرساخت‌ها و برق‌رسانی به معادن استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت. جعفری تأکید کرد: در کل لرستان ۱۴۰ معدن فعال داریم که همه آن‌ها در این طرح پایش می‌شوند.

 

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست